Uživatelské testování odhalí skryté chyby

Jako specialista umím odhalit většinu chyb použitelnosti internetových stránek. Úzká spolupráce s uživateli webu však může odhalit další skryté chyby. Uživatelské testování lze také s úspěchem využít při přípravě budoucího webu. Na lidech můžete otestovat chystané koncepty, nákresy (wireframe) nebo dokonce celé klikací protopy.

Jak probíhá uživatelské testování?

  • 1. Příprava scénářů - nejprve je třeba si ujasnit, co vlastně pro vás budu testovat. Bude to aktuální web, jeho chystaná podoba, náčrtek nebo funkční protyp? Jaké obchodní cíle sledujete a čeho potřebujete pomocí webu dosáhnout?
  • 2. Výběr lidí k testu - je vhodné, abych testoval web na lidech, kteří jsou velmi podobní návštěvníkům vašeho webu. Někdy je složité najít podobný typ návštěvníků - například proto, že jde o ředitele firem nebo skupinu lidí. V takovém případě pro uživatelské testování najdeme podobnou skupinu. Pro kvalitní test stačí sedm lidí.
  • 3. Uživatelské testování - s vybranými lidmi projdu váš web. Poznamenám si, kde váhali nebo měli problémy. Pohyb lidí na vašem webu nahraji na video.
  • 4. Závěrečná zpráva a doporučení - odevzdám vám závěrečnou zprávu, která shrne výsledky testování. Dostanete doporučení, co dělat webem dál.

Uživatelské testování je jen začátek

Na základě výsledků uživatelského testování pro vás mohu připravit změny vašeho webu. V rámci navazující konzultace použitelnosti vám vysvětlím nalezené chyby. Případně pro vás nakreslím nový web nebo jeho části.

Co pro vás udělám?

Konzultace

Společně s vámi projdu váš web a upozorním vás na možné chyby v uživatelské přívětivosti (UX).

zjistit více

Uživatelské testy

Ani analýza použitelnosti neodhalí úplně všechno. Uživatelské testování odhalí další místa, kde mají uživatelé problémy.

zjistit více

Návrh webu

Když připravuji UX audit, nemám prostor podrobněji rozepsat návrh řešení. K tomu slouží právě návrh webu.

zjistit více

Proč se mnou spolupracovat

Žiju tím

Udělal jsem už stovky auditů použitelnosti (UX). Mám za sebou posuzování stránek s milionovou návštěvností. Pomáhám tím lidem, aby se jim stránky lépe používaly.

Testuju

Neustále své hypotézy ověřuji v praxi. Díky tomu získávám zpětnou vazbu, co funguje a může se vyzkoušet třeba u vás.

Ověřuju

Pokud zavedete mnou doporučované změny, ocením vaší zpětnou vazbu. Chci vědět, zda-li audit použitelnosti měl konkrétní přínosy pro vaše podnikání.

Mám přes 95 % spokojených zákazníků.

Michal Martoch

"Je to úžasný člověk, kterému jde nejvíce o spokojenost zákazníka, pro kterého udělá cokoliv."

~ Michal Martoch
Workline.cz

Miroslava Novotná Bittnerová

"Radim mi pomohl tam, kde jsem tápala. Naučil mě prodávat sebe a tím i svou službu. Díky tomu se mé jméno stalo značkou."

~ Miroslava Novotná Bittnerová
Astrorozbor.cz

Lukáš Hladeček

"Radim se ve vodách online marketingu pohybuje s impozantní jistotou a přehledem. Jeho argumenty jsou podloženy logikou a zkušenostmi, jeho soudy jsou bez emočního pozlátka. :)"

~ Lukáš Hladeček
grafik a webdesigner